زعفران دسته چیست؟

/ / بلاگ
زعفران دسته

زعفران دسته که از چیدن یک دسته از کلاله های زعفران بدون جداسازی قسمت های زرد رنگ آماده سازی می شود. این دسته شامل قسمت کامل رشته یا به اصلاح فیلامنت زعفران است. این نوع با نامهای زعفران دخترپیچ و زعفران رشته کامل نیز شناخته می شود.

دخترپیچ یعنی چی؟

شاید برای شما جالب باشد که چرا به آن دختر پیچ می گویند. دلیل آن این است که تا قبل از پیشرفته شدن صنعت زعفران تمامی مراحل کاشت ، داشت و برداشت زعفران، دسته بندی و بسته بندی توسط دختران انجام می شد. این کار پر زحمت هنوز در ایران انجام می شود.

کیفیت زعفران دسته چگونه است؟

برای به دست آوردن زعفران رشته کامل یا همان دسته ، نیاز است تا رشته های زعفران از گلبرگ آن جدا شود. سپس در کنار هم قرار داده و خشک می شود. البته رشته ها با نخ سفید بسته میشود تا رشته ای به نظر آیند.

زعفران رشته کامل کلیه قسمتهای کلاله زعفران را به همراه دارد و جزء دسته بندی اصلی زعفران به حساب می آید. اما از نظر درجه بندی ، درجه 4 گماشته می شود.

فواید و قیمت زعفران رشته کامل

از آنجا که قدرت رنگدهی این نوع زعفران بین 120 تا 150 واحد است، قیمت آن از زعفران سرگل قائنات پایین تر است. اما اینکه چرا برخی افراد ترجیح می دهند از آن استفاده کنند به دلیل وجود اتصال کلاله به خامه یا همان قسمت سفیدرنگ است که تقلبی بودن کالای زعفران را به حداقل می رساند.

زعفران رشته کامل

فواید زعفران بر روی سلامتی

فواید زعفران بر کسی پوشیده نیست اما خوب در این نوع تمامی خواص را در کنار هم خواهید داشت. پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی، مغزی، پوستی، بیماری های دستگاه عصبی، اختلالات روانی از جمله افسردگی، دردهای قاعدگی، کاهش اضطراب، اختلالات خواب و افزایش انرژی فواید درمانی آن است.

زعفران یک ادویه قوی و پرخاصیت است که دارای مقدار بالایی آنتی اکسیدان است. خاصیت زعفران به طور دم کرده و یا استفاده در انواع غذا فایده های زیادی را برای انسان دارد. از جمله فواید سلامتی زعفران می توان به بهبود خلق و خو، آرامش روان، کاهش علائم پیش از قاعدگی و کاهش وزن اشاره کرد.

از همه مهم تر این ادویه برای بیش تر افراد بدون خطر است و اضافه کردن آن به رژیم غذایی بسیار راحت است. به همین علت سعی کنید زعفران را در غذاهای خود اضافه کنید تا هم باعث خوش طعم و لذیذ شدن غذا شوید و هم از مزایای سلامتی این ادویه بهره مند شوید.

خرید زعفران با کیفیت

شما هموطنان گرامی می توانید زعفران با کیفیت و اصیل قائنات را از فروشگاه زعفران بصورت آنلاین خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *